Başörtüsünü Çıkartan Influencer Ecmel Kılıç’ın Aldığı Karar ve Yeni Hâli Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu

Son dönemlerde ülkece tartıştığımız konulardan biri de tesettürü bırakan isimler. Tesettürlü hâlleriyle ünlü olan influencerların aldıkları karara saygı duymayan bir grup insan, eleştirilerini sosyal medya üzerinden dile getiriyor. Son olarak Ecmel Kılıç’ın da başörtüsünü çıkarma kararı alarak yeni hâlleriyle poz vermesi, bazı kişileri rahatsız etti. Yepyeni bir tartışmanın da fitili ateşlendi, buyurun!

Influencer Rumeysa Yağcı, geçtiğimiz günlerde tesettürü bıraktığını açıklamış ve bu kararıyla sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Rumeysa’nın inancını sorgulayanlardan, ‘kapalı kontenjanından yararlanmak’la suçlayanlara birçok kişi vardı ve kendisine hadsiz yorumlar yapıldı.

Tıpkı Rumeysa gibi tesettürü bırakma kararı alan Ecmel Kılıç da sosyal medyada gündeme gelirken, yine hadsiz birtakım yorumların hedefi oldu.

Ecmel, Instagram hesabından yeni hâlleriyle fotoğraflar paylaştı…

Gelgelelim insanlar, Ecmel’in kararına saygı duymak yerine hayatına dil uzatmayı kendilerinde hak gördüler. Zorbalığa varan yorumlar yapıldı sosyal medyada.

Ecmel’in “İnancında bir değişiklik olmadığını” açıklamasının ardından kendisine hadsiz yorumlar yapan kişiler, bazı sosyal medya kullanıcılarından tepki gördü.

Ecmel’in tesettürü bırakmasıyla ilgili birçok yorum yapıldı tahmin edeceğiniz üzere…

Ecmel ve Rumeysa’yı destekleyen de birçok isim vardı…

?

Göz önünde bir kadın olarak, hayatını etkileyen bir karar almak ve bunun sonucunda insanların lincine maruz kalmak… Gerçekten akıl alır gibi değil.

“Paket ne alaka?” diye düşünsek de kendisi Ecmel’e destek veren Twitter kullanıcılarından biriydi…

Kadınlar her hâlleriyle çok güzeller… Bırakalım da diledikleri gibi, kendilerini nasıl görmek istiyorlarsa öyle yaşasınlar.

İnsanların başörtüsü üzerinden inançlarını sorgulama haddini kendimizde bulmamamız gerektiğinin de farkına varmak lazım artık…

Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x