NASA Başkanı, Meksika’da sergilenen “uzaylılar” ile ilgili konuştu: Elimizde görüntüler dışında herhangi bir veri yok

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı ( Nasa ), ABD’nin başkenti Washington DC’de düzenlediği panel ile daha önce Tanımlanamayan Uçan Nesne olarak bilinen Tanımlanamayan Hava Fenomeni’ne dair yeni bir rapor açıkladı. Panelde konuşan NASA Başkanı Bill Nelson, Meksika parlamentosunda sergilenen ve bir uzaylıya ait olduğu öne sürülen mumya görüntüleriyle ilgili soruya “Sizler gibi sosyal medyadan izledim ve elimizde görüntüler dışında herhangi bir veri yok” yanıtını verdi.

“BİLİMSEL OLARAK AÇIKLANABİLMİŞ HERHANGİ ‘GİZEMLİ BİR GÖK CİSMİ’ YOK”

Tanımlanamayan Hava Fenomeni’ne dair raporda, NASA’nın uzay keşifleriyle ilgili tamamen şeffaf olduğu ve yalnızca bilimsel verilere dayanan bilgilere paylaşacağı belirtilirken, şu ana kadar bilimsel olarak açıklanabilmiş herhangi “gizemli bir gök cismi” olmadığı açıklandı.

“EVRENDE BAŞKA BİR YAŞAM FORMU OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Nelson yaptığı açılış konuşmasında, “Geçmişte ve günümüzde yaşam belirtileri arıyoruz ve her şeyin ne şekilde var olduğunu araştırmak ve sormak DNA’mızda var” dedi. Nelson panelde yaptığı ayrı bir açıklamada ise, “Henüz ne kadar büyük olduğunu bile kavrayamadığımız evrende başka bir yaşam formu olduğuna inanıyor muyum diye bana sorarsanız, kişisel cevabım ‘evet’ olacaktır. Ancak bilim adamlarımızla bunun matematiksel ihtimalini konuştuğumuzda, milyarlarca yıl galaksi ve milyarlarca yıldız hesapları arasında kayboluyoruz” ifadelerinde bulundu.

Meksika parlamentosunda uzaylılara ait olduğu iddia edilen mumyalar sergilenmişti.

“ELİMİZDE GÖRÜNTÜLER DIŞINDA HERHANGİ BİR VERİ YOK”

Bir basın mensubunun geçtiğimiz günlerde Meksika hükümetinin yayınladığı ve bir uzaylıya ait olduğu iddia edilen mumya görüntüleriyle alakalı sorduğu soruya cevap veren Nelson, “Bugün burada varsayımları ve komploları, bilimden ayırmak için buradayız ve bunu bilimsel verilerle yapabiliriz. Söz konusu videoyu ben de sizler gibi sosyal medyadan izledim ve elimizde görüntüler dışında herhangi bir veri yok” dedi.

UAP ARAŞTIRMA DİREKTÖRÜ ALINACAK

Nelson ayrıca, NASA’nın, uzay ajansının konuyla ilgili çalışmalarını denetleyecek ve UAP’ler konusunda federal kurumlar arasında bir iletişim aracı olarak hizmet verecek bir UAP Araştırma Direktörü işe alacağını duyurdu.

“NASA YAPAY ZEKADAN EN VERİMLİ ŞEKİLDE YARARLANMAYA ÇALIŞIYOR”

Fox ise yaptığı açıklamada, UAP araştırmalarını “gezegenimizin en büyük gizemlerinden biri” olarak tanımlarken, bu zamana kadar ki yapılan araştırmalardaki temel sorunun “veri yetersizliği” olduğunu ifade etti. Yeni araştırma teknolojilerinin gündemde olduğunu belirten Fox, yakın gelecekte NASA’nın uzayda bulunan ve Dünya üzerinde araştırma yapan gözlem araçlarına UAP gözlem amaçlı sensör yerleştirilmesi üzerinde çalışma yapıldığını belirtti. Fox ayrıca, NASA’nın uzay ve UAP çalışmaları üzerinde “yapay zekadan” en verimli şekilde yararlanmaya çalıştığını ifade etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x